Sajam poslova (Galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 3. 2015.

U petak, 6. ožujka 2015. godine, u sportskoj dvorani SŠ Krapina u Krapini održan je 8. sajam poslova u organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područni ured Krapina.

Osim tvrtki i ustanova poslodavaca koje se predstavljaju potencijalnim posloprimcima, posjetiteljima Sajma redovito se predstavljaju i srednje škole naše županije sa svojom ponudom zanimanja i programa. Prezentacije srednjih škola osobito su zanimljive učenicima osmih razreda koji razmišljaju o tome što će upisati nakon osnovne škole.

Naša se škola ove godine predstavila s tri radionice - soboslikarskom, aranžerskom i radionicom prostoručnog crtanja.  U soboslikarskoj radionici oslikavalo se spužvom pomoću šablone, a nastali su i neki veseli i razigrani radovi. Aranžerska radionica privlačila je također šarenim bojama i učila se izrada cvjetova od organze i krep-papira. U radionici prostoručnog crtanja, predmeta koji imaju arhitektonski tehničari, radilo se vrlo ozbiljno razne tlocrte i nacrte obiteljskih kuća.

Predstavili su se i učenici Medicinskog učilišta mjereći posjetiteljima krvni tlak i šećer u krvi.

Svim zainteresiranim učenicima i roditeljima učenici i nastavnici naše škole dijelili su letke i davali informacije o programima i zanimanjima za koja se mogu školovati kod nas.

Galerija.

Tekst i slike: Tatjana Papst, prof.