Tjedan mozga

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 3. 2015.

I ove godine sudjelujemo u inicijativi organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives za popularizaciju znanja o funkcijama mozga, kao i popularizaciju neuroznanosti.

Kampanja poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj 14. godinu zaredom u mjesecu ožujku  (16. - 22. ožujka 2015.) pod nazivom Tjedan mozga.

I ove godine naša škola pridružila se obilježavanju Tjedna mozga s dvije aktivnosti. Učenici 3. Ma  i 3. Mb razreda, uz pomoć prof. Vesne Hustnjak, izradili su plakate s mozgalicama pod nazivom "Uključi i zaključi" i "Vrati mozak s paše"!

Učenici 4. Mb razreda, uz pomoć prof. Suzane Đanić, izradili su plakat pod nazivom "Moždani udar, uzroci i posljedice".

Od ponedjeljka 16. ožujka 2015. u holu naše škole možete na plakatima vidjeti pitanja mozgalica (u kovertama se nalaze ista pitanja koja možete uzeti) te imate dva dana da ih riješite. U srijedu, 18. ožujka 2015., moći ćete na plakatima naći rješenja!

Uglavnom, učimo i zabavimo se u Tjednu mozga!