Dan zdravlja (galerija+video)

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 4. 2015.

Učenici Medicinskog učilišta danas su na Dan zdravlja podsjetili sve učenike i profesore da treba razmišljati o ZDRAVLJU SVAKI DAN.

Svjetski dan zdravlja obilježava se 7. travnja, na dan osnivanja Svjetske zdravstvene organizacije (WHO), još od 1948. godine. Odabirom ovogodišnje teme – sigurnost hrane – WHO želi podići svijest o ovom javnozdravstvenom pitanju globalnog značaja te ukazati na važnost i ulogu svih dionika u prehrambenom lancu – od uzgajivača, prerađivača, proizvođača do prodavača i potrošača te državnih institucija u sustavu sigurnosti hrane i akademske zajednice. Hrvatska agencija za hranu (HAH), kao institucija koja obavlja znanstvene i stručne poslove iz područja sigurnosti hrane i hrane za životinje, te je nacionalna referentna točka za procjenu rizika u području sigurnosti hrane i hrane za životinje u RH, sudjeluje u različitim aktivnostima koje su predviđene ovogodišnjim programom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja. HAH će kroz brošuru Sigurnost hrane u mom domu dati savjete građanima.

Pod  parolom Odaberite zdravlje učenici zanimanja Medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege mjerili su krvni tlak, davali savjete  o pravilnom načinu prehrane, dijelili letke „Pet ključeva za sigurniju hranu“ , postavili pano u centralnom holu škole sa savjetima o važnosti pravilne prehrane, a učenici fizioterapeutski tehničari su profesore opustili masažom.

Galerija.

Tekst i slike: Štefica Sukreški