Projektni tim na Danu športa u Celju

Autor: Daniela Usmiani, 13. 4. 2015.

Povodom obilježavanja Dana sporta u Celju, Ekonomska šola Celje, naš partner u Erasmus+ projektu “Get On Your Bikes, Europe`s Back In Business” organizirala je radionice vezane uz biciklizam i pozvala nas da se pridružimo.

Susretu su prisustvovali četiri učenika i troje profesora Srednje škole Bedekovčina: Melani Kebet i Karlo Bosec(1Ga,) te Karlo Pavetić i Filip Herceg (2Ga), u pratnji profesora Daniela Gavrana, Tatjane Tuđa i Daniele Usmiani. Sudjelovali smo u radionicama obnove stalaka za bicikle, isprobali zdrave smoothije za sportaše, naučili kako se ucrtavaju biciklističke staze pomoću alata Google maps, te su se neki od nas i provozali ulicama Celja. Celje je prijateljski naklonjeno biciklistima, te postoje biciklističke staze i oznake s kojima su se neki od nas po prvi puta sreli.

Nakon radionica, zajedno s učenicima domaćinima prošetali smo se Celjem, kojim je vladala neobična atmosfera koja je odisala sportom. Naime, sve škole su obilježavale raznim akktivnostima Dan sporta, za djecu iz vrtića su osmišljene radionice, na ulicama su se nizali štandovi sa zdravom prehranom domaće proizvodnje.

Maturanti su upravo taj dan plesali tradicionalno Salonsko kolo, koje kako smo saznali, istovremeno plešu svi maturanti Slovenije. Uživali smo u prekrasnom vremenu, živopisnom krajoliku i veseloj, sportskoj atmosferi i dobrom društvu naših prijatelja.

Sljedeći dio dana proveli smo sa svojim prijateljima u sportskim aktivnostima u sportsko-rekreacionom centru Celjska Koča gdje smo se okušali u avanturističkom parku pobjedivši sve svoje strahove od visine, te smo s naletom adrenalina rušili granice svojih fizičkih sposobnosti. Učenici su uživali i u vožnji Bobcartom .

Bilo je to proširenje aktivnosti projekta, razvijanje međusobne suradnje sa našim prijateljima iz susjedne zemlje. I ono najdragocjenije, produbili smo prijateljstvo za koje vjerujemo da će doprinjeti kvalitetnijoj realizaciji projekta i popularizaciji sporta, posebice biciklizma među mladima.

Sljedeći susret s našim prijateljima bit će već 19.4. u Latviji gdje se održava drugi susret projektnih timova u Rogovki čemu sejako veselimo.

Daniela Usmiani, koordinator projekta