DRŽAVNO NATJECANJE MEDICINSKIH SESTARA/TEHNIČARA I FIZIOTERAPEUTSKIH TEHNIČARA 2011. GODINE

Autor: Daniela Usmiani, 31. 3. 2011.

U srijedu, 16.03.2011., smo krenuli iz Bedekovčine prema Karlovcu oko 14 .30 sati. U Karlovac smo stigli između 16.00 i 17.00 sati. Bili smo smješteni u hotelu Carlstadt. Mentorice, Tea Ivančić i Renata Korinčić, su otišle na sastanak mentora i Državnog povjerenstva zajedno sa Šteficom Sukreški koja je  bila u Državnom povjerenstvu. Natjecatelji Helena Begić, Dominik Marković i Sonja Paun su slobodno vrijeme iskoristili za šetnju i upoznavanje Karlovca.

U četvrtak, 17.03.2011., smo oko 8.30 organiziranim prijevozom otišli u Medicinsku školu. Oko 9.00 je započelo svečano otvaranje Schola medice 2011. Nakon otvaranja slijedila je pisana provjera stručno – teorijskog znanja, a nakon nje ručak za natjecatelje i mentore u Medicinskoj školi. Provedba praktičnog zadatka trajala je od 12.30 do 17.00 sati. U 19.00 sati je započela svečana večera i druženje sudionika.

U petak, 18.03.2011., smo se do 8.30 odjavili iz hotela i organiziranim prijevozom krenuli u Medicinsku školu. Oko 9.00 sati je bila objavljena lista privremenih rezultata i tada je počelo vrijeme za žalbe. Objavom konačnih rezultata doznali smo da su  natjecatelji u smjeru fizioterapeutskog tehničara osvojili 18. mjesto (Helena Begić) i 19. mjesto (Dominik Marković), a u smjeru medicinska sestra/tehničar 2. mjesto (Sonja Paun). Nakon toga započelo je svečano zatvaranje Državnog natjecanja, dodjela odličja i diploma. Iz Karlovca smo prema Bedekovčini krenuli oko 12.30.

Organizacija je bila dobra i natjecatelji su se lijepo proveli unatoč relativno ružnom vremenu.