Tajni dućan

Autor: Daniela Usmiani, 8. 4. 2011.

Obavještavaju se učenice i učenici da u školi postoji „tajni“ dućan! Pun je raznovrsne rabljene, ali odlično očuvane, moderne odjeće i obuće poznatih svjetskih i hrvatskih marki. Sva roba dolazi iz tajnih izvora koji su jako, jako daleko od škole. U tajnom dućanu odvojena je muška i ženska odjeća, ljetna i zimska…ima i ogledalo.

Najzanimljivija je cijena i način kupovine. Svaki komad košta ravno jedan osmijeh, a on može biti upućen bilo kome – taj ne mora niti znati što mu njime plaćate. U kupovinu odlazite sami, u miru razgledavate i isprobavate s ključem koji dobijete od pedagoginje, kad god želite. Tajni dućan nema radno vrijeme.

Važno je napomenuti još i ovo: namijenjen je prvenstveno onim učenicima čiji su starci trenutno u frci – ostali bez posla, ili rade a nemaju plaću, ili su bolesni pa ne mogu raditi, ili je puno djece u kući pa ih je sve teže obući…Bilo gdje gdje se kakva nevolja rodila.

A kad jednom završite školu i budete imali svoju plaću, tajni dućan će rado prihvatiti vaš prilog u odjeći i obući koja će vam biti višak!!!!!

smiley