60 godina Srednje škole Bedekovčina (galerija+video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 5. 2015.

Uz goste i prijatelje škole, učenike i nastavnike, proslavljeno je 60 godina od osnutka Srednje škole Bedekovčina.

Srednja škola Bedekovčina osnovana je 1955. kao Industrijska škola opekarsko-keramičke struke sa samo 16 učenika, da bi danas izrasla u instituciju s tri učilišta, đačkim domom, više od 750 učenika i 140 nastavnika.

Na sve ovo, i još više, podsjetio nas je ravnatelj, Zlatko Radman, u uvodnom govoru kojim je otvorio svečanost obilježavanja 60. godišnjice škole. Uz kratak osvrt na povijest škole, naglasio je važne događaje u novijoj povijesti škole, kao i život škole danas.

Između ostalog, pozdravio je i sve prisutne predstavnike županijskih vlasti i Ministarstva obrazovanja, institucija i agencija s kojima škola surađuje niz godina, predstavnike zdravstvenih ustanova, škola-prijatelja, tvrtki i bivše nastavnike koji su u ovih 60 godina škole bili s nama.

Uz ravnatelja, prisutne je pozdravio i župan Krapinsko-zagorske županije, Željko Kolar, voditeljica Odjela za strukovno obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Andreja Uroić Landekić, i načelnik Općine Bedekovčina, Darko Ban.

Tijekom proslave posebno su istaknuti pojedinci koji su dio ili cijeli radni vijek proveli u školi; njima su ravnatelj i predsjednik školskog odbora, Damir Bešenić, uručili zahvalnice i poklone za više od 20, više od 30 ili više od 40 godina rada u Srednjoj školi Bedekovčina. Ujedno su priznanja podijeljena svim pojedincima, ustanovama i institucijama koje su pratile rad i napredak škole u proteklih 20 godina.

U povodu 60. godine osnutka tiskana je i prigodna fotomonografija sa slikovnim prikazom 60 godina života u školi i za školu.

Tijekom svečanosti, u kulturno-umjetničkom dijelu programa predstavili su se glazbenici škole, Folklorni ansambl Žune i glumac Adam Končić, koji je ujedno bio i voditelj programa.

Za više informacija o ovom svečanom danu pogledajte našu galeriju, odnosno galeriju na školskoj stranici Facebooka, te rubriku Press Clipping.

Krasnodor Mikša