Pripreme za Leipzig

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 6. 2015.

Nakon uvodnog sastanka i onog s roditeljima, započele su pripreme za projekt Erasmus+ mobilnosti učenika, odnosno obavljanja stručne praktične nastave u inozemstvu.

Ove godine na praksu u Njemačku  u Leipzig, putuju građevinski tehničari,  medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege, fizioterapeutski tehničari, zidari, tesari, monteri suhe gradnje, keramičari oblagači, soboslikari ličioci, vrtlari i cvjećari, s nastavnicima u pratnji.

Odabrani učenici za stručnu praktičnu nastavu u inozemstvu nakon završetka nastave ostaju u školi na pripremama koje uključuju jezični, kulturološki i pedagoški dio.

Sljedeća skupina učenika odradit će svoju stručnu praktičnu nastavu u Portugalu u drugom polugodištu, dok će prva skupina učenika krenuti za Leipzig krajem kolovoza.

Kako je bilo prošle godine, možete pogledati na poveznici.