Jesenski rok državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 7. 2015.

Od danas do 31. srpnja 2015. traju prijave ispita za jesenski rok državne mature.

Kao i na ljetnom roku, učenici se prijavljuju putem stranice Postani student i biraju ispite koje žele polagati u jesenskom roku. Također će se moći izabrati i studijski programi nakon što u potpunosti završe upisi na fakultetima i pojave se slobodna mjesta za jesenski rok.

Učenici ispite jesenskog roka pišu u školi, a točno mjesto pisanja bit će objaljeno nekoliko dana prije samog ispita.

Ispiti se odjavljuju od 31. 7. do 6. 8. 2015. (uključujući taj dan) uz popunjavanje obrasca odjave ispita koji se nalazi na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (www.ncvvo.hr).

Učenici koji su ove godine završili četvrti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku i ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku (popravljanje ocjena). Ponavljanje polaganje ispita koji nisu uspješno položeni ne plaća se. Na osobnim stranicama na Postani student na poveznici Moji podaci/Zaduženja i uplate pojavit će se podaci za uplatu za ispit koji morate platiti do 6. 8. 2015. Učenici koji imaju obavezu plaćanja ispita, a ne plate ga, neće moći pristupiti ispiti.