World Maths Day

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 10. 2015.

26 učenika naše škole prijavilo se za online natjecanje iz matematike u okviru natjecanja World Education Games.

World Education Games trajale su od 13. do 15. listopada, a sastoje se od tri dijela: World Literacy Day, World Maths Day i World Science Day. Svaki prijavljeni učenik dobiva lozinku pomoću koje se prijavljuje i sudjeluje u natjecanju. Od 1. listopada učenici su mogli vježbati i pripremati se za natjecanje. Prijavljeni učenici naše škole sudjelovali su samo na World Math Day odnosno u natjecanju iz matematike.

Ovo natjecanje ima i humanitarni karakter. Za svaki odigrani izazov donira se jedan američki dolar  UNICEF-u za akciju School in a Box, odnosno kutiju s priborom za nastavu. Ta kutija namijenjena je profesorima i učenicima iz siromašnih dijelova svijeta. Ove godine prikupljen  je novac za više od 100 takvih kutija. Učenici koji su sudjelovali kažu da je bilo vrlo zanimljivo.

Na stranicama World Education Games osim natjecanja mogu se naći i interaktivni obrazovni sadržaji.

Jasenka Mutak, prof.