Prva razmjena u E-medici (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 2. 2017.

Prva razmjena između učenika i nastavnika Srednje škole Bedekovčina i Škole za medicinske ststre Vrapče u sklopu projekta E-medice održana je u srijedu, 7. veljače 2017., u našoj školi.

Razmijenili smo ideje i radili na zajedničkoj prezentaciji projekta. Trudili smo se biti dobri domaćini i goste poveli u razgledavanje škole i na ručak u Učenički dom. Vrijeme smo iskoristili za bolje međusobno upoznavanje i uživanje u korisnom radu. Ovaj projekt nas je povezao i ostavio prostor za druženje izvan toga.

Na kraju smo još jednom prošli radni materijal i dogovorili završne aktivnosti na našem projektu i za  novi susret u Školi za medicinske sestre Vrapče.

Jedan od primarnih segmenata projekta "E-medica'' je i razmjena učenika. Kako je projektom predviđeno, učenici (3-5 učenika) sa svojim voditeljima odlaze u posjet drugoj zdravstvenoj školi gdje sudjeluju u redovnom nastavnom procesu. Na taj se način učenici i njihovi nastavnici upoznaju s radom škole, a pri tome se spremaju za izrade zajedničkih projekata.

Ovaj segment "E-medice" trebao bi poboljšati komunikativnost i upoznati škole međusobno. Učenici bi kroz druženja i sudjelovanje u nastavi sagledavali odgojno-obrazovni prces na sasvim drugi način i prenosili iskustva u svoju sredinu. Nastavnici bi upoznavali škole, svoje kolege, njihove metode rada....

Sudionici razmjene iz Škole za medicinske sestre Vrapče bili su Mirjana Kozina, Tea Čačko, Patricija Tomašković, dok iz Srednje Škole Bedekovčina Štefica Sukreški, Carlo Čukoić, Borna Grabušić, Katarina Grandavec, Petra Pavetić, Martin Posarić, Luka Rafajec i Natalija Vlahek.

Galerija.

Štefica Sukreški

Sve o projektu E-medice možete pogledati i na njihovim mrežnim stranicama.

Srednja škola  Bedekovčina sudjelovat će na  4. susretu „Dani E-medice“ – Bjelolasica 2010, 12.,13. i 14. 11.2010. s projektom „ Problemi starije životne dobi„ u suradnji sa Medicinskom školom Zadar.

U izradi je i novi projekt „Cranio-cerebralne ozljede“

1. Problemi starije životne dobi ( E- projekt)

U projektu koji će ove godine biti prezentiran  „ Problemi starije životne dobi „  prikazat ćemo starost i sve aspekte starenja  biološke, psihološke i socijalne te svako posebno obraditi. Zatim zastupljenost starije životne dobi u Krapinsko- zagorskoj županiji i što županija čini za osobe starije životne dobi. Prikazat ćemo i pojedine domove za starije osobe,a kratkim filmskim prikazom prikazati aktivnosti starije životne dobi u našoj županiji i općenito.

Navesti ćemo najčešće medicinske probleme – infarkt miokarda, osteoporoza, i prijelomi ( simptome, prevenciju i liječenje).

Medicinska škola Zadar nadovezat će se na naš dio sa fenomenom starenja,klasifikacijom dobi , starenjem  i energijom, starenjem  i funkcijom mišićno koštanog sustava, jednostavnim  vježbama  snage i  vježbama  pomoću utega u trećoj dobi

Učenici ( 4.razred-fizioterapeutski tehničar) koji su sudjelovali  u projektu su :

1. Mikulčić Kristina

2. Helena Begić

3. Oliver Totović

4. Marija Bortiek

5. Martina Mirt

6. Brlić Tamara

Profesor  mentor je Rafaela Strsoglavec, bacc.physioth.

Prikaz projekta na Bjelolasici realizirati će učenik Oliver Totović.

2.  U izradi  je novi projekt „ Cranio-cerebralne ozljede“  kojeg izrađuju učenici  3. razreda smjer fizioterapeutski tehničar/medicinski tehničar.

S obzirom da je projekt  u izradi, najaviti ćemo ga na „Dani E-medice“- Bjelolasica 2010.

Učenici koji sudjeluju na projektu su

1.Ena Vuk

2. Dino Keravica