E-medica (Galerija + video)

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 11. 2012.

Od 9. do 11. studenog 2012. učenici i profesori Srednje škole Bedekovčina sudjelovali su na 6. smotri E–medice u Dugoj Uvali.

Projekt E-medica predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola Republike Hrvatske, a temelji se na izradi edukativnog portala svih zdravstvenih škola RH. Njegov osnovni cilj je povezivanje zajednice zdravstvenih škola, međusobna razmjena nastavnih sadržaja, komunikacija i promicanje korištenja ICT u svakodnevnom edukacijskom procesu. Na ovogodišnjoj smotri  prisustvovalo je 20 zdravsvenih škola iz RH, 1 škola iz Slovenije i 1 škola iz Makedonije te ukupno 240 sudionika. Smotra se i ove godine održala uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet, Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanje i BenQ Austria.

Srednja škola Bedekovčina predstavila se na smotri sa tri projekta na kojima su sudjelovali učenici Igor Hazulin, Leon Lukač, Dijana Majsec, Irena Humljak, Ivana Bogi, Ana Marija Jambrošić  i njihovi  mentori Suzana Đanić, Štefica Sukreški i Rafaela Božić, uz podršku ravnatelja prof. Zlatka Radmana.

Škola se predstavila u sljedećim projektima:

Motivacija učenika za učenje 2 čiji su nositelji projekta Škola za medicinske sestre  Vinogradska. U projektu su sudjelovale i  Škola za medicinske sestre Vinogradska, Škola za medicinske sestre Vrapče, Medicinska škola Varaždin te Zdravstveno učilište Zagreb.

"Ekologija mora i jezera i utjecaj na zdravlje pojedinca čiji su nositelji projekta Pomorska  škole Zadar. U projektu su sudjelovale i  SMUGS "Dr. Panče Karagjozov" Skopje i Škola za medicinske sestre Mlinarska.

"Autohtonost mog zavičaja" projekt Srednje škole Bedekovčina. U projektu zajedno sa nama sudjelovale su i Medicinska škola Varaždin te SMUGS "Dr. Panče Karagjozov" Skopje, Makedonija.

Osim što smo predstavili školu i projekte, uredili smo i štand na kojem smo prikazali dio naše kulture , kao što su razna jela, ddomaće drvene igračke, stare domaće pjesme te proizvode naše školske udruge „ Zvirek“.

Škola je i ove godine zadovoljna projektima te će se sljedeće godine ponovno uključiti s novim.

Galerija.

Koordinator Rafaela Božić

Sve o projektu E-medice možete pogledati i na njihovim mrežnim stranicama.

Srednja škola  Bedekovčina sudjelovat će na  4. susretu „Dani E-medice“ – Bjelolasica 2010, 12.,13. i 14. 11.2010. s projektom „ Problemi starije životne dobi„ u suradnji sa Medicinskom školom Zadar.

U izradi je i novi projekt „Cranio-cerebralne ozljede“

1. Problemi starije životne dobi ( E- projekt)

U projektu koji će ove godine biti prezentiran  „ Problemi starije životne dobi „  prikazat ćemo starost i sve aspekte starenja  biološke, psihološke i socijalne te svako posebno obraditi. Zatim zastupljenost starije životne dobi u Krapinsko- zagorskoj županiji i što županija čini za osobe starije životne dobi. Prikazat ćemo i pojedine domove za starije osobe,a kratkim filmskim prikazom prikazati aktivnosti starije životne dobi u našoj županiji i općenito.

Navesti ćemo najčešće medicinske probleme – infarkt miokarda, osteoporoza, i prijelomi ( simptome, prevenciju i liječenje).

Medicinska škola Zadar nadovezat će se na naš dio sa fenomenom starenja,klasifikacijom dobi , starenjem  i energijom, starenjem  i funkcijom mišićno koštanog sustava, jednostavnim  vježbama  snage i  vježbama  pomoću utega u trećoj dobi

Učenici ( 4.razred-fizioterapeutski tehničar) koji su sudjelovali  u projektu su :

1. Mikulčić Kristina

2. Helena Begić

3. Oliver Totović

4. Marija Bortiek

5. Martina Mirt

6. Brlić Tamara

Profesor  mentor je Rafaela Strsoglavec, bacc.physioth.

Prikaz projekta na Bjelolasici realizirati će učenik Oliver Totović.

2.  U izradi  je novi projekt „ Cranio-cerebralne ozljede“  kojeg izrađuju učenici  3. razreda smjer fizioterapeutski tehničar/medicinski tehničar.

S obzirom da je projekt  u izradi, najaviti ćemo ga na „Dani E-medice“- Bjelolasica 2010.

Učenici koji sudjeluju na projektu su

1.Ena Vuk

2. Dino Keravica