Mobilnost učenika u Sremsku Mitrovicu

Autor: Daniela Usmiani, 3. 5. 2023.

Ove godine iznimno smo sretni što smo nastavili suradnju s Medicinskom školom "Draginja Nikšić" iz Sremske Mitrovice koja je u okviru projekta primila i organizirala stručnu praksu za naših šest učenika - četiri medicinske sestre/tehničara opće njege i dvije fizioterapeutske tehničarke u periodu od 17. - 28. travnja 2023..

Od srca zahvaljujemo kolegi Branislavu Vuletiću i njegovim učenicima na srdačnom domaćinstvu i izvrsnoj organizaciji stručne prakse za naše učenike.

Medicinske sestre/tehničari opće njege: Laura Škudar, Helena Novosek, Helena Gaberšek i Filip Sviben obavljali su stručnu praksu na odjelu dječje i opće kirurgije u Općoj bolnici u Sremskoj Mitrovici te analizirali u sudjelovali u preoprativnoj i postoperativnoj njezi bolesnika te uočavali razlike u njezi djeteta i odrasle osobe. Sudjelujući na operativnim zahvatima i asistirajući u manje invazivnim postupcima uočavali su podjelu zaduženja u operacijskoj sali i poslove medicinske sestre prije, tijekom i nakon zahvata.

Fizioteraputske tehničarke: Iva Novoselec i Ivana Mešnjak radile su u okviru Službe za fizikalnu medicinu bolnice, provodile i unaprjeđivale svoje vještine provođenja terapijskih vježbi hospitaliziranog i postoperativnog pacijenta, kao i provedbu vježbi s bolesnim djetetom uočavajući razlike u pristupu i programu rehabilitacijskih vježbi.

Učenici su bili smješteni u đačkom domu, a u okviru slobodnog vremena posjetili Institute za Pulmologiju i KVB u Sremskoj Kamenici, Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta „Dr. Vukan Čupić“ u Beogradu te razgledali u upoznali grad Sremsku Mitrovicu te Beograd i Novi Sad.

U pratnji učenika bile su kolegica Ksenija Mlinarić i Suzana Posavec, svaka po tjedan dana.