Vrsta projekta
Erasmus+, KA2
Trajanje projekta
1. rujna 2018. - 31. kolovoza 2020.
O projektu
Glavne su aktivnosti projekta izučavanje pčela i njihovih staništa s posebnim naglaskom na ugroženost i zaštitu pčela i njihovih staništa. U drugoj godini projekta aktivnosti će biti usmjerene na izučavanje pčelinjih proizvoda i njihovu primjenu u prehrani i medicini.
Sudionici projekta
College Privé Notre-Dame, Marvejols, Francuska
Werner-Heisenberg-Gymnasium, Neuwieda, Njemačka
HBLA für Wein - und Obstbau Klosterneuburg, Klosterneuburg, Austrija
Istituto Comprensivo N. 3 – PATTI, Patti, Italija
Federación EFAS CV La Malvesia, Llombai, Španjolska
Srednja škola Bedekovčina, Bedekovčina, Hrvatska
Prvi sastanak u projektu BEECOME (galerija+Press Clipping)
Autor: Krasnodor Mikša, 5. 10. 2018.
Nakon što se Srednja škola Bedekovčina uključila u još jedan veliki Erasmus+ projekt, članovi školskog projektnog tima boravili su u Francuskoj na prvom sastanku partnera u projektu ''BEECOME: Bees in Europe: an Example of Challenges Over Men and Environment''.
Članovi projektnog tima, Mara Ivančević i Daniel Gavran, boravili su tri dana krajem rujna u francuskom gradu Marvejols gdje su s ostalim školama-partnerima dogovorili sljedeće korake u ovom 188.000 eura vrijednom projektu.
Na radnom dijelu sastanka partneri iz Francuske, Njemačke, Austrije, Španjolske i Hrvatske razradili su niz aktivnosti koje će sudionici u projektu odrađivati za naredni susret u siječnju sljedeće godine. Taj susret održat će se na Siciliji i prvi će puta i učenici / članovi projektnog tima predstaviti rezultate o dogovorenim temama: anatomija, klasifikacija i evolucija pčela, njihov razvojni ciklusu, prehrana i prijenosa meda, komunikacija i egzokrine žlijezde. Učenici će uz stjecanje znanja o ovoj vrlo važnoj temi, u sljedeće dvije godine razvijati i ključne kompetencije za cjeloživotno učenje: vlastitu komunikaciju, digitalne kompetencije, kulturalnu svjesnost i poduzetništvo.
Projekt ''BEECOME'' vezan je uz proučavanje pčela i njihovih staništa s posebnim naglaskom na ugroženost i zaštitu pčela i njihovih staništa. Cilj je da svaka škola-partner jednom u sklopu trajanja projekta ugosti ostale timove i tijekom svojih susreta, a i samostalno u školi, odredi što sve čovjek može učiniti u zaštiti pčela koje su od iznimne važnosti za cijeli ekosustav, a i koja je primjena pčelinjih proizvoda u svakodnevnom životu.
U sklopu prvog susreta članovi projektnih timova predstavili su i svoje škola, načine i programe rada i sustave obrazovanja u kojima djeluju.
Galeriju susretua možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.