> Projekti  > Erasmus+  > BEECOME
BEECOME (Bees in Europe: an Example of Challenges Over Men and Environment)

Vrsta projekta

Erasmus+, KA2

Trajanje projekta

1. rujna 2018. - 31. kolovoza 2020.

O projektu

Glavne su aktivnosti projekta izučavanje pčela i njihovih staništa s posebnim naglaskom na ugroženost i zaštitu pčela i njihovih staništa. U drugoj godini projekta aktivnosti će biti usmjerene na izučavanje pčelinjih proizvoda i njihovu primjenu u prehrani i medicini.

Sudionici projekta

College Privé Notre-Dame, Marvejols, Francuska

Werner-Heisenberg-Gymnasium, Neuwieda, Njemačka

HBLA für Wein - und Obstbau Klosterneuburg, Klosterneuburg, Austrija

Istituto Comprensivo N. 3 – PATTI, Patti, Italija

Federación EFAS CV La Malvesia, Llombai, Španjolska

Srednja škola Bedekovčina, Bedekovčina, Hrvatska

BEECOME na Znanstvenom pikniku KZŽ

Autor: Daniela Usmiani, 27. 9. 2019.

Znanstveni piknik iskoristili smo kako za promociju projekta, tako i za testiranje okusa meda među posjetiteljima našeg štanda.
Posjetitelji su bili oduđševljeni idejom i vrlo rado su testirali naše medne uzorke.
Zaključak je da našim građanima, med je "med".
Iako znaju i za druge vrste okusa meda, o medu općenito malo znaju i ono što je med, za njih je bagremov med.
Uzorak je napravljen na bazi 40 ljudi od kojih je 25% bilo djece mlađe od 12 godina i 25 % srednjoškolaca. U narednim mjesecima, planirat ćemo opet ovakvu jednu akciju, kad stignu novi uzorci meda, na području Bedekovčine, da vidimo koliko stanovnici Bedekovčine poznaju okuse meda.
Bila je to zabavna promocija u kojoj smo posjetitelje upoznali i s aktivnostima našeg projekta.