Code Yourself Into English

Dvogodišnji Erasmus+ projekt: 1.9.2019. - 31.8. 2021.

2019-1-TR01-KA229-074578_6

Slikovni rezultat za erasmus logo

Strateško partnerstvo između 6 zemalja.

Glavni koordinator: Vahit Tuna Anadolu Lisesi, Canakkale, Turska

Partneri:  COLEGIUL ECONOMIC "PINTEA VITEAZUL", Cavnic, Rumunjska

I.I.S. "Di Poppa-Rozzi", Teramo, Italija

FIFTH LYCEUM OF IRAKLION CRETE, Iraklion, Grčka

IES ALONSO DE COVARRUBIAS, TORRIJOS (TOLEDO), Španjolska

Srednja škola Bedekovčina, Hrvatska

Project logo:

Paralelno s projektom provodimo i eTwinning projekt pod istim nazivom (https://twinspace.etwinning.net/80773/home)

Trening nastavnika u okviru novog Erasmus+ projekta pod nazivom Code Yourself Into English

Autor: Daniela Usmiani, 25. 11. 2019.

Nastavnice Daniela Usmiani i Mara Ivančević sudjelovale su na treningu nastavnika, prvom susretu partnera novog Erasmus+ projekta pod nazivom Code Yourself Into English koji se održao 12. - 15.11.2019. u Teramu u Italiji.

Radi se o novom dvogodišnjem projektu između 6 zemalja. Glavni koordinator je iz Turske,a sudjeluju škole iz Italije, Španjolske, Rumunjske, Grčke i Hrvatske.

Tijekom četverodnevnog treninga nastavnici su se upoznali i ovladali alatima koji će se provoditi u radu s učenicima.

Riječ je o nizu alata pomoću kojih će učenici kodiranjem u Scratchu, Mit Inventoru, Metaverseu, Alatima Web 2.0, Tinkercadu, Arduinu steći kompetencije koje će im pomoći u daljnjem životu i profesionalnom radu, a kad se ti zadaci povežu s učenjem engleskog jezika kroz niz priča i upotrebi engleskog jezika u svakidašnjim situacijama opisanih kodiranjem učinak projekta bit će i puno veći.

Imali smo priliku posjetiti jednog od najvećih edukativnih igara za djecu Ludattica te razgovarati s vlasnikom o strategiji razvoja edukativnih igara i mjestu koje kodiranje i logičke igre zauzimaju u njima, te zašto je važno razvijati logiku kod djece još od malena.

Sljedeći susret projektnih partnera je u Španjolskoj u veljači 2020. kada će se po prvi puta u okviru projekta susresti i učenici partnerskih škola.

Pozivamo učenike koji se žele uključiti u projekt da se jave prof. Danieli Usmiani na mail daniela.usmiani@skole.hr. Nije nužno da učenici posjeduju predznanja iz kodiranja, zajedno ćemo ih naučiti i dobro se zabaviti.