preskoči na sadržaj

Srednja škola Bedekovčina

 

Projekt Marine Robotics for better Sea Knowledge (MASK), dvogodišnji Erasmus+ projekt (Key Action 2 – Small-scale partnerships, 2022-1-HR01-KA210-SCH-000082831)

Započeo je  1. studenog 2022. i završava 31. 10. 2024

Projekt MASK usmjeren je na poučavanje, učenje i osposobljavanje učenika srednjih škola i njihovih nastavnika u području pomorske robotike i primjene umjetne inteligencije u zaštiti okoliša nadzor i zaštitu s posebnim osvrtom na mogućnost daljinskog pristupa infrastrukturi (telerobotika).

U projektu sudjjeluju tri fakulteta: Fakultet elektrotehnike i  računalstva,  Pomorski Fakultet,  Sveučilište u Rijeci, Jacobs University Bremen i dvije srednje škole, European School Schulzentrum Utbremen (Sekundarstufe) iz Bremena i Srednja škola Bedekovčina.

Održat će se niz  predavanja sa studentima i jedna sesija s nastavnicima. Kroz niz edukacija razvit će se novi tečaj za srednjoškolske učenike za učenje o važnosti primjene podvodnih robota u ekologijji i upoznavanju mora.

U proljeće 2023. učenici će imati prvu priliku daljinski upravljati brodskim robotima iz svojih škola, a nakon nekoliko daljinskih testiranja, imat će priliku testirati robote na moru u svibnju 2023. u Baškoj, Hrvatska, tijekom 16. Baška GNSS-a konferencije.

Vjerujemo da će kroz aktivnosti projekta naši učenici steći mnogobrojna nova znanja o robotici, načinima primjene podvodnih robora u ekologiji i znanstvenim istraživanjima te razviti interes prema STEM-u i tehničkim zanimanjima i nove vještine.

Stranica projekta. https://mask.fer.hr/

Koordinator projekta SŠ Bedekovčina: Daniela Usmiani


Vijesti

Erasmus+ projekt "MASK" - 1. online edukacija učenika

Autor: Daniela Usmiani, 25. 11. 2022.

Učenici 2G razreda, smjer arhitektonski tehničari,aktivno su se uključili u aktivnosti novog dvogodišnjeg Erasmus+ projekta škole pod nazivom "MArine robots for better Sea Knowledge awareness" - "MASK", u koje se naša škola uključila na poziv Fakulteta elektrotehnike i računalstva.

Učenici su sudjelovali na 1. virtualnoj edukaciji koju je održao asst. Đula Nađ s Fakulteta elektrotehnike i računastva i upoznao učenike pomorskim sustavom, s osobinama i vrstama podvodnih robota, njihovom korisnošću u istraživanju morskih dubina i načinu upravljanja i upotrebe podvodnim robotima.

  

Dr. Fausto Ferreira, koordinator projekta upoznao je učenike sa projektom, planiranim aktivnostima i ciljevima. U projektu sudjjeluju tri fakulteta: Fakultet elektrotehnike i  računalstva,  Pomorski Fakultet,  Sveučilište u Rijeci, Jacobs University Bremen i dvije srednje škole, European School Schulzentrum Utbremen (Sekundarstufe) iz Bremena i Srednja škola Bedekovčina.

  

Učenici škola će kroz proći niz edukacija vezanih uz primjenu i upravljanje podvodnim robotima te će kroz završnu aktivnosti imati priliku izravno upravljati podvodnim robotima u Baškoj. Kroz niz edukacija razvit će se novi tečaj za srednjoškolske učenike za učenje o važnosti primjene podvodnih robota u ekologijji i upoznavanju mora.

Vjerujemo da će kroz aktivnosti projekta naši učenici steći mnogobrojna nova znanja o robotici, načinima primjene podvodnih robora u ekologiji i znanstvenim istraživanjima te razviti interes prema STEM-u i tehničkim zanimanjima i nove vještine.

Koordinator projekta u SŠ Bedekovčina: Daniela Usmiani




CMS za škole logo
Srednja škola Bedekovčina / Gajeva 1, HR-49221 Bedekovčina / ss-bedekovcina.skole.hr / ured@ss-bedekovcina.skole.hr
preskoči na navigaciju