Upgrading trainers in dual vocational training system - UpT2S

Dvodišnji KA202 Erasmus+ projekt (2019 - 1-ES01 - KA202 - 065843) između 5 partnera.

Glavni koordinator

Španjolska - EFAS CV La Malvesia, Liombai

Partneri:

Francuska - FRMFR Betagne

Njemačka - DEULA  Nienburg GmbH

Estonia - JARVAMAA KUTSEHARIDUSKESKUS

Hrvatska - Srednja škola Bedekovčina

Logo projekta:

Projekt je usko vezan uz provođenje dualnog sustava u strukovnim školama, te osnaživanju suradnje škola, tvrtki i roditelja (učenika) tijekom obavljanja stručne prakse u tvrtkama. Podizanjem kompetecija i usavršavanjem trenera u njegovom radu s vježbenicima podići će se razina znanja koja će omogućiti učenicima veću zapošljivost na tržištu rada.

Projekt ima tri glavna intelektualna rezultata:

IO1 - strukturirani online tečaj za trenere koji će moći koristiti strukovne škole i obrazovne institucije. Sastojat će se od nekoliko modula koji će se izgrađivati tijekom susreta.

IO2 - Aplikacija ili online alat koji će trenieri moći koristiti u svom radu za evaluaciju i procjenjivanje vježbenika tijekom stručne prakse.

IO3 - Priručnik s primjerima dobre i uspješne prakse, ulogom trenera i njegovim kompetencijama s analizom postojećih praksi sa specifičnim fokusom na ulogu škole, tvrtki i javnih institucija.

Svi rezultati bit će javno objavljeni i dostupni svima na mmorištenje nakon projekta.

Diseminacija

12.12.2019. Zagorje. com

22.5.2020.

Članak o projektu na Facebook stranici Carneta

Erasmus+ projekt "UpT2S" - nastavlja s aktivnostim u virtualnom okruženju
Autor: Daniela Usmiani, 27. 2. 2020.

Partneri vrijedno rade na izradi modula online tečaja za trenere.kojim će se podići razina kvalitete provođenja stručne prakse učenika u tvrtkama u okviru dualnog obrazovanja.

26.veljače 2020. organiziran je prvi virtualan sastanak partnera na kojem je raspravljano o tekućim zadacima svakog pojedinog partnera, planu diseminacije, rokovima za izradu istih, kao i tekućim problemima.

Rspravljalo se o mogućnosti produženja trajanja projekta.