Još jedna grupa učenika u Frankfurtu - W4F

Autor: Daniela Usmiani, 29. 5. 2023.

U periodu od 8.-19.svibnja pet je učenika (tri soboslikara ličioca dekoratera i dva keramičara oblagača) u pratnji prof.Soldo odradilo dvotjednu mobilnost u Frankfurtu na Majni.

Učenici su radeću u graditeljskim tvrtkama, Mihaljevic & Mihaljevic GbR i  S.M.M. GmbHradili na gradilištima i ozvještili se u postavljanjzu ploča velikih formata u okviru završnih radova u stambenim objektima. Soboslikari szs drufe strane nauliki tehnike izrade ukrasnih dekoracija koju nemaju priike svakodnevno raditi na stručnoj praksu i RH.

Osim svakodnevnog rada u tvrtkama učenici su slobodno vrijeme proveli u is u šetnji gradskim centrom i poznatom šoping ulicom Zeil te smo posjetili i Klassikstadt, – mjesto okupljanja ljubitelja starih kao i najsuvremenijih modela automobila gjde smo snimili puno zanimljivih fotrografija, a učenici su i kupili neke modele omiljenih marki automobila. Nastavno su posjetili Römer, staru gradsku jezgru, a učenici su izrazili želju da odu na svetu misu koja se nedjeljom u 12:00 h održava na hrvatskom jeziku u katedrali Sv. Bartolomeja. Taj dan bio je i majčin dan, tako da je ozračje u crkvi, gdje su majkama dijelili ruže i u središtu grada bili još svečanije.

više na:https://sites.google.com/view/work-for-future/po%C4%8Detna-stranica/frankfurt-svibanj-2023