Dodjela godišnjih priznanja (galerija)
Autor: Krasnodor Mikša, 9. 7. 2015.
Na svečanoj sjednici Školskog odbora Srednje škole Bedekovčina dodijeljena su godišnja priznanja Škole zaslužnim djelatnicima i vanjskim suradnicima. Godišnja nagrada Škole dodjeljuje se pojedincima unutar Škole i suradnicima Škole koji su obilježili svojim rad dugogodišnjim zalaganjem u radu ustanove i s učenicima. Godišnja priznanja priznanja dobili su nastavnici Daniela Usmiani, Vera Hrvoj, Slavko Vinković i Ivan Ded te Dom za psihički bolesne odrasle osobe Lobor.
Daniela Usmiani u Srednjoj školi Bedekovčina zaposlena je na radnome mjestu nastavnika Matematike, a kasnije i Informatike.
Tijekom radnog vijeka obavlja poslove u okviru redovnih zaduženja, ali aktivno sudjeluje i na drugim poljima (član županijskih povjerenstava za provođenje natjecanja iz matematike i informatike, organizacija školskih natjecanja, voditeljica školskog stručnog vijeća, rad na projektima, rad na organizaciji državne mature, ispravljanje ispita državne mature i određivanje ispitnih pragova).
Kontinuirano se stručno usavršava, kako na seminarima koje organizira MZOS i Carnet, tako i onima iz Comeiusa i eTwinniga.
Vrlo se aktivno od samog početka uključila u usavršavanje i provođenje raznih projekata. Započela je s projektom „Veliki tabor“, a koji je dio Festivala matematike i održao se u Puli 14. i 15. travnja 2011. Godine 2014. završio je dvogodišnji projekt Comenius između osam zemalja, „EU Teens In Search of New Role Models“, čiji je koordinator bila u našoj školi. Ujedno je na natječaju prošao novi Erasmus+ projekt vezan uz sport, pod nazivom „Get On Your Bikes, Europe's Back In Business“, koji će trajati od 2014. do 2017. godine, a za koji je ona koordinator u Srednjoj školi Bedekovčina.
Za vrijeme ECDL usavršavanja profesora vodila je ispitni centar u školi, i kao predavač i kao ispitivač.
Osim rada na projektima s učenicima, obilježava Dane sigurnosti na Internetu, pripremajući edukativne materijale za učenike četvrtih razreda osnovne škole. Učenici naše Škole održavaju predavanje i radionice u osnovnoj školi.
Vera Hrvoj zaposlena je u Srednjoj školi Bedekovčina kao nastavnica Politike i gospodarstva, kasnije Etike i građanskog odgoja. Također, četiri je godine radila i kao odgajateljica u učeničkome domu.
Od 2008. godine voditeljica je Županijskog stručnog vijeća za građanski odgoj i obrazovanje Krapinsko-zagorske županije te sudjeluje na županijskim i državnim smotrama iz građanskog odgoja i obrazovanja. Od početka 2013. godine priprema učenike za sudjelovanje u simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola.
Sudjelovala je u provođenju međunarodnog projekta „Kazalište most“. Među prvima se u Hrvatskoj uključila u provođenje građanskog odgoja i obrazovanja, kao i u „Projektu građanin“.
Bila je članica Školskog odbora Srednje škole Bedekovčina te predsjednica Vijeća roditelja. Također je, u više navrata, bila voditeljica Školskog stručnog vijeća društveno- humanističke grupe predmeta. Jedna je od autorica udžbenika „Zaštita potrošača“ za učenike srednjih škola te pripadajućeg priručnika za nastavnike.
Od 2010. godine vanjska je suradnica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje te sudjeluje u ispravljanju ispita državne mature i utvrđivanju pragova prolaznosti, a od školske godine 2013./2014. dijelom je stručne radne skupine za izradu zadataka državne mature za predmet Politika i gospodarstvo.
Za svoj rad promovirana je od Agencije za odgoj i obrazovanje u zvanje profesora mentora, odnosno profesora savjetnika.
Godine 2015. na poslijediplomskom specijalističkom studiju „Lokalna demokracija i razvoj“ obranila je završni rad „Socijalni kapital mladih u Krapinsko-zagorskoj županiji“ i stekla zvanje sveučilišne specijalistice lokalne demokracije i razvoja.
Slavko Vinković zaposlen je u Srednjoj školi Bedekovčina kao prvi nastavnik stručnih premeta Poljoprivrednog učilišta. Zajedno je s tadašnjim ravnateljem i lokalnom samoupravom stvarao uvjete za rad u spomenutom Učilištu.
Kao dugogodišnji voditelj Stručnog vijeća poljoprivredne skupine predmeta i Učeničke zadruge „Zvirek“, svojim je nesebičnim radom dao veliki doprinos razvoju i modernizaciji Učilišta. Sudjeluje u radu Udruge zaposlenika srednjih poljoprivrednih škola Republike Hrvatske, a svoje znanje i vještine godinama uspješno prenosi na nove generacije.
Gospodin Slavko Vinković svojim je djelovanjem i radom zaslužan za uspješan i cjelokupan odgojno-obrazovni proces u Poljoprivrednom učilištu. Godine 2009. bio je mentor učeniku koji je na Državnom natjecanju učenika poljoprivrednih škola osvojio treće mjesto.
Redovito sudjeluje na stručnim usavršavanjima u organizaciji MZOS-a, Agencije za strukovno obrazovanje te naše Škole, a osim toga, uključen je i u razne projekte Europske unije koje je prijavljivala Srednja škola Bedekovčina te one u kojima smo partneri drugim školama.
Zahvaljujući svojim prijateljskim i dobronamjernim savjetima, kao i uvažavanju drugih kolega, pridonosi ugodnoj radnoj atmosferi koja je neophodna za uspješno funkcioniranje cijelog Učilišta.
Ivan Ded zaposlen je u Srednjoj školi Bedekovčina na radnome mjestu suradnika u praktičnoj nastavi za zanimanje tesar.
Osim obavljanja poslova u okviru svojih redovnih zaduženja, aktivno sudjeluje u provođenju školskih, županijskih i državnih natjecanja u disciplini tesar. Također, sudjeluje u radu Stručnog vijeća graditeljske skupine predmeta Srednje škole Bedekovčina i kontinuirano radi na održavanju te opremanju školskih i radioničkih prostora.
Gotovo na svakom Državnom natjecanju učenika graditeljskih i geodetskih škola, na kojima je gospodin Ded prisutan od samih početaka, jedan je od članova prosudbenog povjerenstva za obrazovni sektor Graditeljstvo i geodezija. Svake je godine ujedno i mentor učenicima koji na već spomenutim državnim natjecanjima postižu visoke rezultate, plasirajući se tako od prvog do trećeg mjesta. Dobio je niz zahvalnica za uspješan rad s učenicima od strane MZOS-a i Agencije za strukovno obrazovanje. Na XIX. državnom natjecanju učenika graditeljskih i geodetskih škola, održanom u Karlovcu, bio je mentor učeniku koji je osvojio prvo mjesto u obrazovnom sektoru Graditeljstvo i geodezija.
Stručno se usavršava na seminarima koje organizira MZOS, Zajednica graditeljskih škola Republike Hrvatske, Agencija za strukovno obrazovanje, ali i naša Škola.
Izniman trud, svoje slobodno vrijeme, volju, znanje i vještine uložio je i u izradu školskog objekta koji služi za preradu voća, i to za potrebe Poljoprivrednog učilišta. Kako bi spomenuti objekt na vrijeme mogao biti stavljen u funkciju, često je morao raditi i izvan radnog vremena.
Gospodin Ivan Ded savjesnim izvršavanjem svojih radnih obaveza te kolegijalnim ponašanjem prema ostalim radnicima Škole predstavlja primjer uzornog djelatnika.
Dom za psihički bolesne odrasle osobe ''Lobor-grad'' javna je ustanova u djelatnosti Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi čije djelovanje datira još iz davne 1937. godine. U Domu je smješteno oko 340 psihički bolesnih odraslih osoba, u dobi od 30 do 90 i više godina starosti.
Brigu o korisnicima vodi 135 djelatnika. Stručni rad s korisnicima obavlja tim sastavljen od socijalnih radnika, radnih terapeuta, psihologa, defektologa rehabilitatora, medicinskih sestara i fizioterapeuta. Naglasak je na individualnom pristupu i samostalnom stanovanju osoba sa psihičkim smetnjama uz podršku stručnog osoblja, destigmatizaciji duševnog oboljenja te organiziranom stanovanju duševnih bolesnika uz potporu stručnog osoblja.
Učenici Srednje škole Bedekovčina koji se školuju za medicinske sestre/tehničare opće njege obavljaju vježbe u Domu za psihički bolesne odrasle osobe „Lobor-grad“ pod stručnim vodstvom naših nastavnica medicinskih sestara i u suradnji s medicinskim sestrama Doma Lobor-grad od 1994. godine, a fizioterapeutski tehničari od 2005. godine. U Lobor-gradu realiziramo veliki fond sati vježbi te smo u spomenutoj ustanovi prisutni svakodnevno tijekom godine. Dom Lobor- grad daje nam na raspolaganje sve svoje prostore i potrebna sredstva za realizaciju nastave. Osoblje je izuzetno susretljivo, imaju razumijevanja i dopuštaju nam da se uključimo u sve segmente rada na odjelima te rado prihvaćaju i podučavaju učenike s puno strpljenja. Osim obavljanja redovnih vježbi i stručne prakse, naši posjeti za vrijeme Božića, Uskrsa i Dana obitelji postali su već tradicionalni.
Ustanova Lobor-grad oduvijek je imala otvorena vrata za nas i naše učenike te zbog uspješne suradnje sa Srednjom školom Bedekovčinom koja se odvija dugi niz godina svakako zaslužuje priznanje.
Godišnje priznanje dobitnicima uručili su na svečanoj sjednici predsjednik Školskog odbora, Damir Bešenić, i ravnatelj Škole, Zlatko Radman.