Građevinsko učilište
Školuje učenike za danas potrebna zanimanja u graditeljskom sektoru.

U trogodišnjim obrazovanju za zanimanje:
  • zidar
  • tesar
  • klesar
  • soboslikar-ličilac
  • pismoslikar
  • instalater grijanja i klimatizacije
  • mehaničar građevinskih i rudarskih strojeva
  • rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
  • proizvođač keramike
  • keramičar oblagač.

U četverogodišnjem obrazovanju za zanimanje:
  • građevinski tehničar
  • arhitektonski tehničar.

Učenici redovito postižu zapažene rezultate na državnim natjecanjima, kako iz četverogodišnjih tako i trogodišnjih zanimanja.

Građevinari u Wienerbergeru (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 6. 2016.

2. G razred u pratnji Anamarije Aleksić Matijević posjetio je tvornicu Wienerberger u Karlovcu u sklopu Praktikuma.

To je tvornica glinenih blokova većih formata – tu se proizvode blokovi naziva „Porotherm S“ i „Porotherm PROFI“ (brušeni blok). Nakon kratkog predavanja gospodina Mateja Petelina, dipl. ing. građ., učenici su obišli pogon i upoznali se s čitavim proizvodnim procesom: od pripreme i miješanja gline do pečenja, brušenja, pakiranja i skladištenja blokova. Dnevno se ispeče 60 vagona robe u tunelskim pećima.

Zahvaljujemo kolegama koji su nam pomogli u obilasku, a osobito Tomislavu Franku, d.i.g., i  Mateju Petelinu, d.i.g., na dobrodošlici i iscrpnim objašnjenjima, te se nadamo ponovnom susretu.

Galerija.

Tekst i fotografije: Anamarija Aleksić Matijević, dipl. ing. arh.