Građevinsko učilište
Školuje učenike za danas potrebna zanimanja u graditeljskom sektoru.

U trogodišnjim obrazovanju za zanimanje:
  • zidar
  • tesar
  • klesar
  • soboslikar-ličilac
  • pismoslikar
  • instalater grijanja i klimatizacije
  • mehaničar građevinskih i rudarskih strojeva
  • rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
  • proizvođač keramike
  • keramičar oblagač.

U četverogodišnjem obrazovanju za zanimanje:
  • građevinski tehničar
  • arhitektonski tehničar.

Učenici redovito postižu zapažene rezultate na državnim natjecanjima, kako iz četverogodišnjih tako i trogodišnjih zanimanja.

2. G na Praktikumu

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 10. 2016.

Učenici 2. razreda, smjer arhitektonski i građevinski tehničari, posjetili su ovaj tjedan tvrtku Peri iz Velikog Trgovišća u sklopu nastavnog predmeta Praktikuma.

Tamo su se upoznali sa svim vrstama oplata koje se koriste prilikom građenja. Voditelj i njegov pomoćnik prikazali su u praksi kako se oplate brzo slažu, te tako pokazali kako je s njima lako rukovati. Nažalost bili su ograničeni vremenom pa nisu uspjeli pokazati sve mogućnosti primjene.

Nakon posjeta tvrtci ostalo je vremena da posjetimo Spomen školu dr. Franje Tuđmana. Zgrada se nalazi blizu župnoga dvora u Velikom Trgovišću. Prije je to bila škola koju su pohađali učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole. Nanovo je uređena i obnovljena. Danas služi kao prostor u kojem se održavaju razna predavanja.

Karmela Krklec, 2. G