Građevinsko učilište
Školuje učenike za danas potrebna zanimanja u graditeljskom sektoru.

U trogodišnjim obrazovanju za zanimanje:
  • zidar
  • tesar
  • klesar
  • soboslikar-ličilac
  • pismoslikar
  • instalater grijanja i klimatizacije
  • mehaničar građevinskih i rudarskih strojeva
  • rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
  • proizvođač keramike
  • keramičar oblagač.

U četverogodišnjem obrazovanju za zanimanje:
  • građevinski tehničar
  • arhitektonski tehničar.

Učenici redovito postižu zapažene rezultate na državnim natjecanjima, kako iz četverogodišnjih tako i trogodišnjih zanimanja.

Izvrsni rezultati s državnog graditeljskog natjecanja

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 5. 2012.

Naši učenici i njihovi mentori vratili su se s Državnog natjecanja graditeljskih i geodetskih škola s izvrsnim rezultatima i osvojenim prvim mjestima.

Uz geslo « Gradimo zajedno našu Hrvatsku « u Zagrebu je od 26. do 28. travnja 2012. godine održano XVII. Državno natjecanje učenika u znanjima i vještinama građenja.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovala su 143 učenika, 95 mentora ili ukupno 238 sudionika iz 31 graditeljske i geodetske škole RH. Domaćini ovog natjecanja bile su: Obrtnička i industrijska graditeljska škola Zagreb, Graditeljska tehnička škola Zagreb i Geodetska tehnička škola Zagreb. Natjecanje se održalo pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Zajednice graditeljskih škola Republike Hrvatske.

Naša škola postigla je sljedeće rezultate:

1. Natjecanje u znanju i vještinama građenja :

Tesar – 1. mjesto, učenik 3. a2 razreda – Tomislav Kompesak  i

učenik 2. a2 razreda - Darko Masnec

mentor – Ivan Ded, stručni učitelj

Zidar – 2. mjesto, učenik 3. a1 razreda – Nikola Andrlon i

učenik 2. a1 razreda - Krunoslav Ptičar

mentor – Vladimir Vidiček, stručni učitelj

Keramičar - oblagač – 3. mjesto, učenici 3. c2 razreda – Petar Hanžek i Valentino Horvat

mentor – Stjepan Sinković, stručni učitelj

Soboslikar - ličilac – 4. mjesto, učenik 3. d3 razreda - Robert Ječmenica i

učenik 2. d2 razreda - Davor Jelenčić

mentor – Franjo Ščapec, stručni učitelj

2. Natjecanje u znanju i vještinama:

Građevinski tehničar – predmet « Nosive konstrukcije - Građevna mehanika «

- 1. mjesto, učenik 4. G2  razreda – Karlo Mraz

mentorica – Nada Čajko, dipl. ing. građ.

Arhitektonski tehničar – predmet « Arhitektonske konstrukcije «

- 4. mjesto, učenik 4. G1 razreda – Marko Blagec

mentorica – Anamarija Aleksić Matijević, dipl.ing.arh

Arhitektonski tehničar – predmet « Crtanje «

- 5. mjesto, učenik 3. G1  razreda – Dragan Agatić

mentorica – Sanja Markuš, dipl. ing. arh.

Nastavnik naše škole Damir Bešenić sudjelovao je u radu Državnog i prosudbenog povjerenstva za zanimanje zidar. Nastavnici naše škole Nada Čajko i Ivan Ded sudjelovali su u radu prosudbenih povjerenstava za zanimanja arhitektonski/građevinski tehničar i tesar.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima.

Nada Čajko, dipl. ing. građ.

Galerija.