Građevinsko učilište
Školuje učenike za danas potrebna zanimanja u graditeljskom sektoru.

U trogodišnjim obrazovanju za zanimanje:
  • zidar
  • tesar
  • klesar
  • soboslikar-ličilac
  • pismoslikar
  • instalater grijanja i klimatizacije
  • mehaničar građevinskih i rudarskih strojeva
  • rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
  • proizvođač keramike
  • keramičar oblagač.

U četverogodišnjem obrazovanju za zanimanje:
  • građevinski tehničar
  • arhitektonski tehničar.

Učenici redovito postižu zapažene rezultate na državnim natjecanjima, kako iz četverogodišnjih tako i trogodišnjih zanimanja.

20. državno natjecanja učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 4. 2015.

Učenici škole vratili su se s 20. državnog natjecanja učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske i ostvarili izvrsne rezultate.

Domaćin državnog natjecanja bila je Tehnička škola Pula, a samo natjecanje trajalo je 2 dana: 23. i 24. travnja 2015.

Najuspješniji su bili Blaž Tuđa i Goran Tenšek. Tuđa je osvojio je prvo mjesto u disciplini Nosive konstrukcije - građevna mehanika, te time ostvario mogućnost izravnog upisa na Građevinski fakultet, dok je Tenšek bio prvi u državi u natjecanju keramičara-oblagača.

Kod montera suhe gradnje drugi u državi bio je učenik Vladimir Brlek, a kod zidara Zoran Jambrečić osvojio je četvrto mjesto. Kod tesara Filip Sporiš osvojio je peto mjesto, soboslikar-ličilac Karlo Brozd bio je osmi, a u predmetu Arhitektonske konstrukcije Luka Jantolek šesnaesti.

Naši učenici natjecali su se uz više od 80 učenika iz 27 graditeljskih i geodetskih škola i pokazali svoja znanja i vještine u nekim od deset disciplina. U Tehničkoj školi Pula svoja su znanja pokazali mladi arhitekti i geodeti iz nosivih konstrukcija, arhitektonskih konstrukcija i geodezije. Drugi dio održao se u Raši u tvornici Murexin. Tamo su svoje vještine pokazali keramičari, zidari, soboslikari, tesari i monteri suhe gradnje.

Čestitamo!

Galerija.

U našoj rubrici Press Clipping možete pročitati i vijest iz Zagorskog lista o uspjehu učenika na državnom natjecanju.