Obavijesti

Ova podstranica mrežnih stranica Srednje škole Bedekovčina donosit će obavijesti vezane uz učenička natjecanja na školskoj, županijskoj i državnoj razini.

Školska natjecanja (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 2. 2018.

Krajem siječnja i početkom veljače u školi je organiziran niz školskih natjecanja za plasman na županijska ili državna natjecanja.

26. siječnja održano je školsko natjecanje iz obrazovnog sektora zdravstvo i socijalna skrb u disciplini fizioterapeutski tehničar/ka. Natjecanju je pristupilo 13 učenika 4. Mb razreda, a najbolji rezultat postigla je Monika Šimunić koja se plasirala na Državno natjecanje „Schola medica 2018“ koje će se održati u Varaždinu 21. - 23. ožujka 2018.

2. veljače održano je školsko natjecanje u disciplini medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege. Natjecanju su pristupila 24 učenika 4. Ma razreda, a najbolji rezultat imala je Monika Kranjčec, za koju očekujemo potvrdu Agencije za strukovno obrazovanje o njenom plasiranju na državno natjecanje koje će se održati u Zadru.

U srijedu, 31. siječnja, odvijala su se natjecanja u Građevinskom učilištu. Učenici 3. G i 4. G natjecali su se u disciplinama AutoCad i Arhitektonske konstrukcije, a održano je i natjecanje u struci u obliku praktičnog rada za zidare, tesare, montere suhe gradnje, keramičare-oblagače i soboslikare-ličioce. Prvo mjesto kod soboslikara-ličioca osvojio je Mihael Kadoić s ukupno 84 boda, a drugo mjesto osvojio je Karlo Tujec sa 79 bodova i treće Kristijan Bezjak sa 74 boda.

30. siječnja 2018. održano je školsko natjecanje u obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u disciplini Flora i Agro. Praktični zadatak u disciplini Flora bio je izraditi cvjetnu instalaciju na temu "Arboretum Opeka". Na natjecanju su sudjelovale učenice Glorija Debeljak, Maja Kanceljak, Valentina Sopina i  Lucija Tenšek, a 1. mjesto osvojila je učenica Maja Kanceljak koja se plasirala i na državno natjecanje.

U disciplini Agro učenici su imali teoretski i praktični dio. Praktični dio sastojao se od prepoznavanja bolesti i štetnike krumpira te pripremiti koncentriranu otopinu za tretiranje bolesti i štetnika.

Natjecali su se Nina Maslić, Valentina Svetec, Tina Valentić i Petra Osreček, a državno natjecanje osigurala je Nina Maslić.

Galerija.