12. tjedan cjeloživotnog učenja (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 10. 2018.

U sklopu aktivnosti tijekom 12. tjedna cjeloživotnog učenja sudjelovala je i Srednja škola Bedekovčina prezentacijom mogućnosti cjeloživotnog obrazovanja u našoj školi.

Tjedan cjeloživotnog učenja nacionalna obrazovna kampanja, čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Radi se o UNESCO-ovoj inicijativi koja je pokrenuta 1999. godine, a svake godine obilježava se u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te potaknula osobna motivacija.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih već dvanaestu godinu zaredom organizira Tjedan cjeloživotnoga učenja – nacionalnu obrazovnu kampanju koja na jednostavan način kroz neposrednu komunikaciju s građanima potiče ostvarenje ideje o promoviranju učenja i obrazovanja.

Aktivnosti 12. tjedna cjeloživotnog učenja, koji se ove godine održavao od 1. do 7. listopada, i ove su godine vezane uz motiviranje građana da se uključe u neki oblik učenja, pri čemu je važno istaknuti da učenje ne treba shvatiti isključivo kao formalno školovanje ili nešto što se odnosi samo na mlađu životnu dob – učiti se može i kroz razne neformalne oblike, tečajeve, radionice, predavanja, kao i samostalno (npr. čitajući), a vrijedan oblik učenja je i učenje kroz iskustvo (radno, životno, itd.). Također, učenje nije ograničeno ni na jednu životnu dob, već je važno i korisno u svim životnim razdobljima – od predškolske dobi, pa do duboke starosti.

Tjedan cjeloživotnog učenja je osmišljen kao kampanja u kojoj se građanima na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja. Stoga se svake godine u sklopu ove kampanje organizira veliki broj vrlo različitih aktivnosti – od predavanja, radionica, okruglih stolova do koncerata, izložaba, pa i  biciklijada. Brojne institucije organiziraju dane otvorenih vrata i druge slične aktivnosti, usmjerene na upoznavanje javnosti sa svojim radom.

Voditelj obrazovanja odraslih Srednje škole Bedekovčina, Željko Pelko, zajedno sa školskim volonterima na prostoru Tržnice u Bedekovčini informirali su zainteresirane građane o mogućnostima, potrebi i važnosti cjeloživotnog obrazovanja, dijeleći im promotivne materijale i promovirajući aktivnosti na temu cjeloživotnog učenja i kako im naša škola u tome može pomoći.

Cijelu galeriju pogledajte na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.