U programu sudjeluje 27 država članica EU: Austrija, Belgija, Bugarska, Cipar, Republika Češka, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Njemačka, Grčka, Mađarska, Irska, Italija, Latvija, Litvanija, Luxemburg, Malta, Poljska, Portugal, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Španjolska, Švedska, Nizozemska, Velika Britanija, države članice EFTA-e (Island, Lihtenštajn, Norveška i Švicarska) te Turska i Hrvatska kao države kandidatkinje.

Uključili smo se prošle godine u Početno strukovno obrazovanje (IVT) - mobilnost učenika srednjih strukovnih škola/polaznika srednjoškolskih strukovnih programa (stručna praksa) - od 2 do 39 tjedana.

U organizaciji Agencije za mobilnost i programe EU, posredničke agencije Vitalis iz Schkeuditza  i Srednje škole Bedekovčina u sedmom mjesecu 2012. godine 26 učenika iz naše škole boravilo je 14 dana u Njemačkoj  i obavili su praktičnu nastavu u Schkeuditzu i Leipzigu na raznim radiištima ovisno o zanimanjima.

Osim praktične nastave upoznali su vršnjake iz 6 europskih zemalja, razgledali Leipzig i Berlin i na taj način upoznali su  kulturu i jezik zemlje domaćina.

Ove godine u osmom mjesecu put Njemačke krenut će 30 učenika i 4 profesora.

Pripreme su u tijeku, priprema ugovora, biranje učenika  u zanimanjima po propisanim kriterijima, učenje jezika, kulturološke pripreme kroz radionice, pisanje eseja, izrade prezentacija.

O svemu ćemo Vas podrobno izvještavati.

Pripreme za odlazak u Njemačku zahuktale su se

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 6. 2013.

U sklopu Programa za cjeloživotno učenje (LLP) pod pokroviteljstvom Europske unije i u organizaciji Nacionalne agencije za mobilnost i programe Europske unije i ove godine 30 učenika iz naše škole 21. kolovoza 2013. putuje na obavljanje ljetne stručne prakse u Leipzig, u Njemačku, u trajanju 14 dana.

Učenici sva tri učilišta, građevinskog, medicinskog i poljoprivrednog, u različitim će tvrtkama tijekom dvotjednog rada na poslovima svog budućeg zanimanja upoznati novu radnu sredinu i razvijati već stečena profesionalna znanja i vještine.

Svi sudionici prolaze usavršavanje znanja njemačkog jezika u školi prije ili poslije nastave, a nastavit će i za vrijeme praznika.

Učenici pripremaju prezentacije o gradovima koje će posjetiti (Leipzig, Berlin i Dresden) i općenito o odredišnoj zemlji  koju će se u slobodno vrijeme razgledati.

Arhitektonski i građevinski tehničari će za vrijeme ljetnih praznika pohađati tečaj računalnog programa za projektiranje Allplan Nemetschek koji je u Njemačkoj u graditeljstvu u svakodnevnoj upotrebi.

Koordinator projekta: Štefica Sukreški