Tjedan mozga uz predavanje dr. Đanić (+ prezentacija)

Autor: Krasnodor Mikša, 14. 3. 2012.

Već jedanaestu godinu za redom Hrvatski institut za istraživanje mozga organizira Tjedan mozga, koji se održava od 12. do 18. ožujka 2012.

Na inicijativu organizacije Alliance for Brain Initiatives organizira se Tjedan mozga u cilju popularizacije znanja o funkcijama mozga, kao i popularizacije neuroznanosti te upoznavanja šire javnosti sa značenjem istraživanja mozga u 21. stoljeću – Stoljeću uma.

U obilježavanju Tjedna mozga Institutu se pridružuju medicinski fakulteti i sveučilišne klinike u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku, kao i mnoge udruge, škole i druge javne ustanove.

I naša škola se svake godine uključi nekom aktivnošću. Na školskom panou su crteži mozga kako ga vide učenice i učenici medicinskih razreda.

U petak, 16. ožujka, u 16.40 održat će se i radionica za učenike 8. razreda Osnovne škole Bedekovčina na istu temu. Osmaši će imati prilike vidjeti i modele mozga te saznati više o njegovim funkcijama.

Galerija.

Galerija s predavanja dr. Đanić.

Priloženi dokumenti:
NAS_MOZAK_-_8_RAZ.ppt (6.13 MB)