Natjecanje Schola medica 2012.

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 4. 2012.

U Srednjoj školi Bedekovčina od 11. do 13. travnja održano je državno natjecanje medicinskih sestara-medicinskih tehničara i fizioterapetskih tehničara/ki – Schola medica 2012.

Sve je počelo 11. travnja dočekom natjecatelja i njihovih mentora i sastankom povjerenstava i mentora u Hotelu Matija Gubec u Stubičkim Toplicama.

U četvrtak, 12. travnja, svečanim programom otvoreno je natjecanje Schola medica. Na otvaranju su sudjelovali učenici-pjevači iz školskog pjevačkog zbora i recitatori te učenici Osnovne škole Zlatar. Prigodnim govorom okupljenima se obratio ravnatelj škole Zlatko Radman i Željko Supančić, bivši predsjednik Udruge zdravstvenih škola, koji se prisjetio kako su djelovale srednje medicinske škole nekada. Ravnatelj je podsjetio nazočne da se ujedno proslavlja i 20 godina od osnutka Medicinskog učilišta u našoj školi, te su ujedno djelatnicima koji su tijekom godina ulagali svoje znanje i rad u medicinske generacije predana priznanja za sav dosadašnji rad. Prisutnima se obratila dožupanica Sonja Borovčak.

Film.

Natjecanje je otvorila viša savjetnica iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Vlatka Klašnja.

Od 11 sati započeo je pisani dio ispita za učenike-natjecatelje, dok su mentori i gosti obišli bolnice u Krapinskim Toplicama i na Bračaku, mjestima na kojima naši medicinari realiziraju vježbe.

Galerija.

Nakon ručka za mentore i goste organiziran je posjet Muzeju Antuna Augustinčića u Klanjcu i Muzeju Staro selo Kumrovec.

Za to vrijeme su natjecatelji odrađivali praktični dio natjecanja u školi.

Četvrtak je završio svečanom večerom organiziranom u hotelu u Stubičkim Toplicama uz prigodnu modnu reviju u realizaciji učenica iz Srednje škole Zabok.

U petak je organiziran okrugli stol za mentore s temama natjecanje i novi kurikulum, dok su učenici bili na izletu u Muzeju seljačkih buna u Gornjoj stubici i uživali u viteškim borbama i gađanju lukovima i strijelama.

Galerija izleta.

Na kraju je održano svečano zatvaranje natjecanja koje je upotpunjeno školskim pjevačkim zborom, kajkavskim recitacijama i mažoretkinjama. Na zatvaranju su proglašeni pobjednici i podijeljena su priznanja svim natjecateljima i njihovim mentorima. Priznanja i medalje su podijelile viša savjetnica Vlatka Klašnja i predstavnica ministarstva zdravlja Dubravka Matijašić Bodalec.

Dobitnici prva tri mjesta u zanimanju medicinska sestra-medicinski tehničar su

1. Ivana Gagro - Medicinska škola Osijek –smjer primalja

2. Adriana Luketić - Medicinska škola Karlovac

3. Maja Vukić – Srednja škola Bedekovčina

Dobitnici prva tri mjesta u zanimanju fizioterapeutskih tehničara/ki su

1. Anja Karić - Zdravstveno učilište Zagreb

2. Martina Lončarić - Srednja škola Pregrada

3. Frane Bačić - Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar

Kako je nekoliko puta naglašavano, pobjednici su, zapravo, svi: natjecatelji koji su došli na Scholu medicu ujedno su i najbolji u svojim školama. Na ovo natjecanje su došli pokazati samo još više i dati još više od sebe.

Na kraju, zahvala ide i svim sponzorima koji su nas podržali i svim profesorima škole koji su sudjelovali u organizaciji Schole medice 2012.