Kestenijada

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 10. 2013.

U Mjesecu hrvatske knjige (15. 10. - 15. 11.) u našoj školi se već tradicionalno, u organizaciji knjižničarske grupe, održala školska kestenijada. Ove školske godine kestenijada se održala u petak, 25.,10. 2013., od 10 do 15 sati u školskom holu.

U organizaciji kestenijade uz članove knjižničarske grupe sudjelovali su i učenici svih struka. „Medicinare“ su predstavljali učenici 3. i 4. Mb razreda.

Ukusne delicije pripremali su za Vas učenici 3.Mb razreda sa razrednicom Suzanom Đanić. Mi, medicinari, pohali smo jabuke, bukovače i pekli palačinke, dok su učenici 2. Ga razreda spravljali napitke: čaj, kakao i sl. Učenička zadruga Zvirek predstavila je svoj sok od bazge.

Profesorica aranžiranja Lana Komerički sa svojim je učenicima iz 2. e dekorirala školski hol prekrasnim cvjetnim aranžmanima koje su izradili te ukrsanim biljem.

Volonterski klub je kod starog ulaza predstavio projekt „Oboji svijet“ te su uz namještaj u raznim bojama izložili i literaturu vezanu uz ovisnosti i nasilje.

I da ne zaboravimo: kestene su za sve nazočne pekli učenici trogodišnjih zanimanja.

Ovogodišnji mjesec hrvatske knjige obilježava se pod geslom „TKO ČITA, (NE)SKITA“. Na kestenijadi smo mogli vidjeti i izložbu izabranih knjiga iz naše knjižnice na temu putovanja: „ Izložba putopisa, vodiča i atlasa KNJIGOM OKO SVIJETA“. Knjižničari su osim knjiga predstavili i PRIČU O STANIČNICIMA (knjižni označivač, straničnik, listokaz...). Povodom stote godišnjice izdanja ponajljepšeg hrvatskog romana za mladež „ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA“ autorice Ivane Brlić-Mažuranić, učenici su izradili plakat posvećen Hlapiću.

Na ovogodišnjoj kestenijadi nam je bilo jako lijepo, družili smo se i smijali, a i dobro smo si popapali. Mi učenici zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli u organizaciji. Zahvaljujemo se tetama čistačicama koje su nam pomogle peći bukovače i čistiti kasnije. Također zahvaljujemo profesorima i djelatnicima đačkog doma na razumijevanju, a ponajviše svim učencima škole koji su nas počastili svojim prisustvom.

Galerija.

Lucija Meštrović, 3. Mb