Dan narcisa

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 3. 2014.

Dan narcisa je humanitarna akcija u kojoj se toga dana prodaju poklonjeni narcisi, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Ova manifestacija održava se pod zajedničkim sloganom u svim gradovima Hrvatske.

5. travnja 1997. održana je prva akcija Dana narcisa,  i otada se diljem Hrvatske provodi svake godine.  Prigodom akcije dijele se edukativni materijali i prodaju narcisi, koji su odabrani u cijelom svijetu kao cvijet koji simbolizira buđenje života i nade.

"Cilj akcije je podizanje svijesti o toj bolesti koja je prva na ljestvici smrtnosti kod žena. U Hrvatskoj godišnje od raka dojke oboljeva više od 2.300 žena, a oko 850 ih umire. Karcinom dojke ne može se spriječiti, ali se može na vrijeme otkriti. "

U Bedekovčini će se akcija održati 6. i 7. ožujka u organizaciji Zagorske lige za borbu protiv raka i suradnji Srednje škole Bedekovčina.

Štefica Sukreški