Sigurnost na Internetu 2014.

Autor: Daniela Usmiani, 8. 4. 2014.

I ove smo godine obilježili Dan sigurnosti na Internetu. Proširili smo naše aktivnosti malim predavanjem i radionicom o sigurnijem Interenetu četvrtim razredima Osnovne škole Bedekovčina.

Tijekom siječnja i veljače učenici 1Ga, 1Gb, 2Ga, 2Gb, 1Mb i 2Ma razreda su nizom aktivnosti u okviru nastave računalstva sudjelovali u izradi materijala vezanih uz sigurnost na Internetu. Radili smo prezentacije na temu Online kupovine, Cyberbullinga, Mrežnog bontona, Usluga na Internetu, hakera, pirata, krađe identiteta kako bi naše korištenje interneta bilo što sigurnije. Izrađivali smo plakate koje smo kroz malu izložbicu predstavili u holu škole s prigodnim porukama za učenike naše škole kako bi obilježili.
Učenice 2Ma razreda izradile su prigodnu prezentaciju, anketu i memori kartice za učenike 4a i 4b razreda  osnovne škole te održale radionice i kratko predavanje učenicima. To iskustvo je bilo dragocjeno i za nas učenike i za naše male prijatelje te smo odlučili s učiteljima iz osnovne škole tu suradnju nastaviti i iduće godine i proširiti i na ostale razrede.