Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

1. prosinca - Svjetski dan borbe protiv AIDS-a (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 12. 2015.

Svake godine 1. prosinca obilježava se Svjetski dan borbe protiv AIDS-a.

Toga dana usmjerava se pažnja svih stanovnika Zemlje prema AIDS-u kao vodećoj globalnoj prijetnji. Do danas su obuhvaćene različite teme i ciljne skupine ljudi, a Svjetski dan borbe protiv AIDS-a obilježava se gotovo svim državama svijeta.

Obilježava se s ciljem podizanja svijesti javnosti o HIV-u/AIDS-u, pokazivanja solidarnosti prema oboljelima, utjecaja na smanjenje stigme i diskriminacije te skretanja pozornosti na opasnosti koje donosi rizično ponašanje.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a, u ponedjeljak, 30. studenog 2015., učenici 5. Ma i 4. Ma razreda nazočili su predavanju i druženju s medicinskim sestrama Klinike za infektivne bolesti dr.Fran Mihaljević, Željkom Rašić, prvostupnicom sestrinstva, i Ivanom Čehulić, prvostupnicom sestrinstva (našom bivšom učenicom).

U kratkom predavanju dobili smo podatke o razlozima zbrinjavanja HIV pozitivnih bolesnika na bolesnički odjel te sestrinskim i liječničkim intervencijama koje se pružaju u našoj zemlji.

U Hrvatskoj trenutno živi oko 1000 osoba s HIV infekcijom koji koriste antivirusnu terapiju koja zaustavlja napredak bolesti i dostupna je svim oboljelima.

Gošće su nam pokušale dočarati važnost trajne edukacije različitih aspekata i pristupa usavršavanja u svom poslu. Navele su potrebu poznavanja komunikacijskih vještina kako bi se što bolje pristupilo  bolesniku i prilikom sestrinske skrbi, i na taj način olakšalo pacijentima promjene koje bi trebale uslijediti s obzirom na bolest s kojom žive. Naše predavačice spomenule su i potrebu za međusobnom podrškom i razumijevanjem svih zdravstvenih djelatnika koji pružaju usluge oboljelima od AIDS-a.

Pričale su i o potrebi educiranja populacije u najranijoj dobi kako bi se smanjio broj novooboljelih kojih je u Hrvatskoj 20 na milijun stanovnika, od čega i nekoliko srednjoškolaca.

Dobrovoljno i anonimno savjetovanje i testiranje na HIV/AIDS u našoj zemlji moguće je napraviti u zavodima za javno zdravstvo, Klinici za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljević te u centru za zdravlje i edukaciju mladih CheckPoint u organizaciji Hrvatske udruge za HIV.

U utorak, 1. prosinca,  učenici  i profesori mogli su uzeti informativne letke koji su se nalazili na njima najdražim klupicama hodnika škole, klupčicama za cvijeće, izložbenom prostoru božićnih aranžmana i u zbornici.

Galerija.