Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Sajam zdravlja/Tjedan zdravlja

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 4. 2013.

U četvrtak,12. travnja 2013. godine, učenici medicinskog učilišta, medicinske sestre-medicinski tehničari i fizioterapeutski tehničari, sudjelovali su na Sajam zdravlja u Krapinu.

Sudionici takvog sajma zapravo su volonteri koji žele doprijeti do svijesti čovjeka te prevenirati razne bolesti. Tako smo na istoimenom sajmu mogli vidjeti razne tvrtke koje se bave unaprijeđenjem zdravlja, srednje škole koje su voljne upoznati razne takve organizacije i uvijek raspoloženi za druženje s prolaznicima, te institucije poput socijalne skrbi, policije, hitne pomoći i slično.

Svaka je škola, organizacija ili tvrtka imala svoj mali kutak gdje su se mogli pronaći razni informativni leci, testeri, sitni poklončići, kao i zdrava prehrana. Naša je škola nudila mogućnost mjerenja krvnog tlaka, masiranja te letke za prevenciju osteoporoze i vrijednostima tlakova, kao i informativne plakate o zdravoj prehrani, štetnosti prkomjerne soli u hrani, hipertenziji-povišenog krvnog tlaka i osteoporozi.

Uz to, u timu s učenicima Srednje škole Pregrada, naši su fizioterapeuti pokazivali prolaznicima i sudionicima sajma vježbe za kralježnicu i jačanje ramenog obruča.

Predlažemo svim nadolazećim generacijama da se uključe u pripreme Sajma zdravlja i da se potrude biti sudionici samog sajma jer je to jedno lijepo i zavidno iskustvo.

Sudionici iz naše školebili su Mirjana Krajačić, Ana Marija Jambrošić, Šasine Selmani, Ana Jakuš i Marela Hrkač od medicinskih sestara-tehničara, i Lana Zdolec, Lucija Ptujec, Filip Moćan, Antonio Ferenčić i Tonka Šoštar od fizioterapeutskih tehničara, zajedno sa svojim nastavnicima Danijelom Tomašićem i Šteficom Sukreški.

Marela Hrkač

U petak prošlog tjedna, 12. travnja, učenici Medicinskog učilišta (3. Mb - fizioterapeutski tehničari, i 3. Ma i 4. Ma - medicinske sestre-tehničari) obilježavali su Tjedan  zdravlja u školi s temom o hipertenzija - tihom ubojici i smanjivanju soli u hrani. Učenici su mjerili krvni tlak, razinu šećera u krvi i masirali zainteresirane, ponajviše profesore. Donosimo galeriju slika s Dana zdravlja učenika 4. G koji su mjerili šećer i krvni tlak na satu Tjelesnog i zdravstvenog odgoja.