Poljoprivredno učilište

Godine 1995. upisuje se prva generacija učenika u program poljoprivrednog tehničara općeg smjera.

Strateški je poljoprivreda jedna od okosnica razvoja naše županije, a prije svega proizvodnja zdrave hrane.

Za sada se u ovom učilištu školuje jedno četverogodišnje zanimanje - poljoprivredni tehničar opći, dok je za budućnost planirano više zanimanja, kao i zanimanja u trogodišnjem trajanju.

Nastava se odvija u zakupljenom školskom objektu veličine 1.000 m² uz koji se nalazi i uređeno zemljište za praktičnu nastavu, te suvremeni staklenik.

Stručnu nastavu izvode diplomirani agronomi dok je za praktičnu nastavu zaposlen poljoprivredni tehničar-instruktor praktične nastave

Osim što se brinu za sav okoliš škole, učenici praktičnu nastavu izvršavaju na nekim od poljoprivrednih imanja van škole, kao i u voćnjaku, stakleniku i vrtu koji škola posjeduje.

Agrotehničari na izvanučioničkoj nastavi (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 3. 2017.

Učenici 1. P razreda, smjer agrotehničar, sa svojim voditeljima 10. ožujka posjetili su dvije farme u Zlataru.

Prvi posjet bio je farmi muznih krava u vlasništvu OPG-a Mladić u Zlataru. Od 150 grla goveda 70 je muznih krava pasmine holstain i simentalac. Na prostoru farme upoznali smo se s uvjetima držanja i hranidbom životinja. Vidjeli smo svu potrebnu mehanizaciju i opremu, a posebno smo obišli i izmuzište.

Uz naše nastavnike, i domaćini vlasnici farme dali su nam puno informacija, a na kraju posjeta nas i počastili sendvičima i svježim mlijekom.

Drugi posjet realiziran je na farmi za tov junadi u vlasništvu gospodina Mladena Krušelja, također u Zlataru. Tamo smo se susreli s drugom kategorijom životinja te sa svom pratećom mehanizacijom. Obišli smo i proizvodne površine u blizini farme na kojima se izvode svi agrotehnički zahvati za proizvodnju hrane za životinje.

Izvan učionička nastava nam se svidjela te se nadamo sličnim, budućim odlascima na farme.

Galerija.

Viktorija Benc, Helena Bivol, Daria Benkotić