Poljoprivredno učilište

Godine 1995. upisuje se prva generacija učenika u program poljoprivrednog tehničara općeg smjera.

Strateški je poljoprivreda jedna od okosnica razvoja naše županije, a prije svega proizvodnja zdrave hrane.

Za sada se u ovom učilištu školuje jedno četverogodišnje zanimanje - poljoprivredni tehničar opći, dok je za budućnost planirano više zanimanja, kao i zanimanja u trogodišnjem trajanju.

Nastava se odvija u zakupljenom školskom objektu veličine 1.000 m² uz koji se nalazi i uređeno zemljište za praktičnu nastavu, te suvremeni staklenik.

Stručnu nastavu izvode diplomirani agronomi dok je za praktičnu nastavu zaposlen poljoprivredni tehničar-instruktor praktične nastave

Osim što se brinu za sav okoliš škole, učenici praktičnu nastavu izvršavaju na nekim od poljoprivrednih imanja van škole, kao i u voćnjaku, stakleniku i vrtu koji škola posjeduje.

Izložba jabuka

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 10. 2014.

Od 17. do 19. listopada u Dvoru Veliki Tabor u Desiniću održana je druga izložba starih sorata jabuka Desinića i okolice na kojoj su učestvovali i učenici 3. P razreda.

Na izložbi su sudjelovali Ana Gašpar, Matija Mlakar, Ivana Petek, Petra Šantek i Lucija Županić.
Predhodni tjedan učenici 3. i 4. P skupili su veliki broj starih sorata jabuka (kanade, repice, miholjke, bobovac, ciganičice, zelenika, pisanke... ) s kojima smo uredili izložbeni prostor u sklopu dvorca Veliki Tabor. Osim izložbenih jabuka priredili smo i degustaciju jabučnog soka. Sok su degustirali mnogi posjetitelji izložbe, među kojima i poznati pjevač Jacques Holdek. Prisustvovali smo i radionici cijepljenja voćaka.

Ivana Petek i Lucija Županić