Zagrebačka domijada

Autor: Marica Kašćelan, 23. 5. 2013.

Učenici našeg Doma sudjelovali su na sportskim natjecanjima i natjecanjima u kulturi učeničkih domova u Zagrebu.

Od 23.4. do 25.4.2013. godine održana je Zagrebačka domijada u kulturi. Uspješno nas je  predstavio bend „No name“ i to Stjepan Drempetić (za violinom), Josip Suntešić (za harmonikom), Jelena Šestan (za gitarom) i Ivana Korman (vokal). Osvojili su sjajno četvrto mjesto.

Tijekom trećeg i četvrtog mjeseca održana je Zagrebačka domijada u sportu. Sudjelovali smo na natjecanjima u stolnom tenisu, nogometu i streljaštvu.

U stolnom tenisu, naši učenici su ekipno osvojili četvrto mjesto. Natjecali su se Dominik Mlinarić, Igor Poslek i Danijel Suntešić.

Slijedi nogomet. U sastavu nogometne ekipe sudjelovali su Karlo Šafranko, Matija Habjanec, Dalibor Vuzem, Jurica Koprivnjak, Neven Krizman, Vladimir Brlek, Robert Brlek, Anđelko Harmina, Darko Strahinec, Juraj Levak i Dario Mrzlečki. Odigrali su sedam utakmica. Pobijedili su dvije ekipe, izgubili od četiri, a neriješeno su odigrali jednu utakmicu. Na kraju su skupili sedam bodova te se vratili  doma s osvojenim devetim mjestom.

Na natjecanju u streljaštvu sudjelovale su djevojke i to Martina Markač (koja je pojedinačno zauzela treće mjesto), Lucija Marinović te Ivana Korman. Naše cure su ekipno osvojile drugo mjesto.

Naravno, održano je i natjecanje za dječake u streljaštvu. Osvojili su ekipno peto mjesto i to Marko Čanadi, Lovro Pergar i Hrvoje Starc.