Natječaj - sudjelovanje u mobilnosti učenika

Autor: Daniela Usmiani, 6. 10. 2022.

Poštovani učenici,

naša škola je od ove godine krenula s provedbom projekata u okviru Akreditacije na području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja (2021-1-HR01-KA120-VET-000047494) što za nas znači da ćemo do 2027. svake godine moći organizirati obavljanje stručne prakse u inozemstvu za određeni broj učenika naše škole.

Objavljujemo natječaj za mobilnosti koje će se organizirati ove školske godine za sljedeća zanimanja:

- Fizioterapeutski tehničar - 5 učenika 4. razreda (kraj studenog 2022.)

- Medicinska sestra/tehničar opće njege - 5 učenika 4. razreda (proljeće 2023.)

- Arhitektonski i Građevinski tehničar - 10 učenika 3. i 4. razreda (Irska, siječanj 2023. - tri tjedna blended mobility -1 tjedan virtualno+ 2 tjedna u Irskoj)

- Agrotehničar - 5 učenika 3. i 4. razreda (Slovenija, kraj ožujka 2023.)

- Arhitektonski i Građevinski tehničar - 5 učenika 3. i 4. razreda - Prag, proljeće 2023. - selekciju učenika ćemo odraditi u krajem siječnja 2023. kada učenici budu imali već određena praktična znanja dizajniranja u AutoCadu i Revitu tako da se trenutno ne možete javiti za ovu mobilnost.

Sve informacije i dokumente vezane uz prijavu na natječaj pročitajte u nastavku ove vijesti.

Učenici se mogu javiti za mobilnost ispunjavanjem upitnika -https://forms.office.com/r/wQ132kANMN  i slanjem motivacijskog pisma na hrvatskom jeziku kojeg postavljaju u dijeljenu mapu na poveznici  https://bit.ly/3fQbOWa , u podmapu njihova programa.

Učenik mora ishoditi suglasnost roditelja da se može prijaviti, sudjelovati u procesu selekcije i mobilnosti. Suglasnost možete preuzeti u privitku ove obavijesti ili možete otići kod tajnice škole ili koordinatora državne mature po ispisani obrazac. (suglasnost donijeti koordinatorici Danieli Usmiani, ili tajnici škole ili koordinatoru državne mature prof. Krasnodoru Mikši).   obzirom da se uradci učenika dijele u dijeljenoj mapi obavezno je poštivanje autorskih prava i korištenje tuđih uradaka,

Natječaj za sudjelovanje učenika i nastavnika u pratnji , kao i svi pripadni dokumenti se nalaze u prilogu ove vijesti, a kratke upute u nastavku.

Rok za predaju motivacijskog pisma, dostavu suglasnosti i ispunjavanje upitnika je 22. listopada 2022. u 23:59.

Nakon toga učenici će biti pozvani na ostali dio selekcije prema rasporedu koji će biti objavljen na stranici škole.

Drugi dio selekcije održat će se zaključno sa 29.10.2022.

Svi zainteresirani nastavnici za prijavu za pratnju učenicima prijavljuju se putem upitnika u kojem odgovaraju na pitanja vezana za program Erasmus+ i mobilnosti  učenika - https://forms.office.com/r/zdxRv9ZEQN gdje i učitavaju motivacijsko pismo. Prijavljeni nastavnici imaju kratko testiranje znanja stranog jezika u formi intervjua.

Svi dokumenti vezani za natječaj u kojima možete vidjeti kriterije odabira nalaze se u privitku ove vijesti.

Za sva pitanja i nedoumice obratite se koordinatorici projekta na mail daniela.usmiani@skole.hr