> Projekti  > EU projekti  > EU teens
EU Teens in Search of New Role Models / Mladi Europe u potrazi za novim uzorima

Evaluacija projekta -rezutat ankete: učenici,profesori, roditelji-domaćini, ravnatelj.

Intervju s Dijanom Lončarek, novim lokanim uzorom / Interview with Dijana Lončarek, new local role model

Promotivni video i flashmob snimljen u Bedekovčini 30.3. - 4.4. 2014.

Jedan dan s Dejanom Roginićem, novim lokalnim uzorom / Shadowing day, Dejan Roginić

Knjižica eseja o uzorima naših učenika

Radio Zabok,  Aktualno, promocija projekta, 31.3.2014.

Na kraju prve godine projekta 14.lipnja 2013. profesori i učenici, članovi projektnog tima, održali su zajednički sastanak "Junior caffe" i analizirali dosadašnji rad, naglasili na čemu se treba raditi, što smo mogli bolje napraviti, u čemu smo bili jako dobri. Zaključke smo objedinili u dokumentu u prilogu.

Evaluacija prve godine projekta  / Evaluation of the first year of the project

Knjižica eseja / Students essays

Prezentacija o lokalnim uzorima/ Presentation about local role models - presented in Teramo, Italy

Prezentacija o nacionalnim uzorima / Presentation about national role models - presented in Budapest, Hungary

Plakat o nacionalnim uzorima/ Poster about national models

Radio Krapina - prilog o projektu/ Radio Krapina - project

Prezentacija o međunarodnim uzorima/Presentation about international role models - presented in Istanbul - Turkey

Plakat o međunarodnim uzorima/ Poster about international role models

Flyer -promocija projekta

Plakat projekta, The poster

Prezentacija o školi / Presentation about the school

Vijesti/News

2. susret projektnih timova projekta "EU Teens in Search of New Role Models" u Budimpešti (Press Clipping + Galerija)

Autor: Daniela Usmiani, Krasnodor Mikša, 10. 2. 2013.

Učenici i profesori Srednje škole Bedekovčina vratili su se s 2. susreta projektnih timova u sklopu Comeniusovog projekta ''EU Teens in Search of New Role Models'' (Mladi Europe u potrazi za novim uzorima) koji se održao u Budimpešti od 3. 2. 2013. do 8. 2. 2013.

Članove tima iz Hrvatske činili su učenici Lana Janeš, Karla Babić, Ivana Pišković i Antonio Hren te profesori Krasnodor Mikša, Ivan Pogačić, Sanja Marija Gubez s koordinatoricom projekta Danielom Usmiani. Domaćin posjeta bila je strukovna škola Europa 2000, a osim hrvatskog tima gostovali su i predstavnici Portugala, Rumunjske, Poljske, Italije, Španjolske i Turske.

U sklopu projekta članovi tima škole u prosincu 2012. anketirali su više od 200 učenika i saznali o njihovim lokalnim, nacionalnim i međunarodnim uzorima. Comenius multilateralni projekt "Mladi Europe u potrazi za novim uzorima" je dvogodišnji multinacionalni projekt između 8 zemalja, u okviru programa za životno cjeloučnje, potprograma Comenius i u potpunosti financiran od strane Europske unije. Razvijen je s ciljem da mladima ovo vrijeme moralnog previranja i instant zvjezica ponudi prave vrijednosti i kvalitete koje treba prepoznavati u svojim uzorima.

U Budimpešti su učenici i profesori sudjelovali u nizu aktivnosti.

Učenici su predstavili međunarodne uzore s obrazloženjima i zaključcima izbora. Cilj susreta bio je odrediti zajedničke kriterije izbora uzora učenika svake pojedine zemlje, usporediti ih, ocijeniti i ukazati na pozitivne i negativne aspekte svakog pojedinog odabira.

Profesori su međusobno razmjenjivali iskustva vezana uz rad s mladima, školske sustave i dogovarali daljnje aktivnosti u projektu.

Uz to, na svakom susretu domaćini organiziraju posjet nastavi, obilazak škole te jedan sat jezika na kojem se gosti upoznavaju s osnovama konverzacije. Učenici i profesori upoznali su se i sa znamenitostima Budimpešte.

Kao i prilikom svakog susreta, učenici su bili smješteni u obiteljima učenika domaćina kako bi se što bolje upoznali, stekli nova prijateljstva i usavršili engleski jezik.

Sljedeći susret planiran je za ožujak 2013. u Istambulu.

Galerija.

U rubrici Press Clipping možete vidjeti odjeke u medijima našeg sudjelovanja u projektu.